سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
معرفی نرم افزار آماری4 نويسنده: زهرا حرفتی - ٥ تیر ۱۳٩٢

4- R

 R نرم افزارى ساده، پر کاربرد و مناسب براى محاسبات آماریست که کار با آن حتى براى دانشجویان مبتدى آسان و جذاب است. الب است اشاره شود که نصب آن نیز بسیار ساده ست و بدون نیاز به خرید و یا خارج شدن از منزل و یا حتی صرف وقت خاصی میتوان آنرا از اینترنت دانلود و براحتی نصب کرد.

5- LISREL

لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدل­های معادلات ساختاری طراحی و از سوی "شرکت بین المللی نرم افزار علمی" به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه­گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانس­ها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تأییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل­یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

لينک      نظرات ()      

تخت اقامتگاههای کشور بر حسب درجه نويسنده: زهرا حرفتی - ٤ تیر ۱۳٩٢

نمودار زیر تعداد تخت اقامتگاههای کشور بر حسب درجه در سال 1390 را نشان می دهد که شامل هتل، هتل آپارتمان، پانسیون، مهمانسرای جهانگردی، مجتمع جهانگردی، اردوگاه جهانگردی، پلاژ و متل می باشد.

تعداد تخت اقامتگاههای کشور بر حسب درجه

لينک      نظرات ()      

معرفی نرم افزار آماری3 نويسنده: زهرا حرفتی - ۳ تیر ۱۳٩٢

3- SAS

 SASمخفف، Statistical Analysis System

یک نرم افزار پر قدرت آماری است. این نرم افزار آماری بیشتر روشهای رایج آماری را پوشش می دهد و کاربر می تواند فرمانهای خاصی را که متناسب با نیازهایش باشد انتخاب نموده و به کار گیرد. این نرم افزار آماری برای حرفه ای ها می باشد. به نظر می رسد غیر از فارغ التحصیلان آمار، دانش آموختگان سایر رشته ها نمی توانند به راحتی از این نرم افزار استفاده نمایند.


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد