سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
نرم افزار های آماری2 نويسنده: زهرا حرفتی - ٢۱ تیر ۱۳٩٢

2- STATA

استتا یا Stata یک برنامه آماری چند منظوره است که اولین نسخه آن در سال 1985 عرضه شد. این برنامه بین دانشگاهیان و موسسه‌های آکادمیک سراسر دنیا کاربرد فراوان دارد. اکثر کاربران این نرم‌افزار محققینی می‌باشند که در رشته‌های اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی و شاخه‌هایی از علوم پزشکی مشغول به پژوهش و تحقیق می‌باشند.

از جمله قابلیت‌های آن می‌توان به مدیریت داده‌ها، تجزیه تحلیل آماری، ترسیم نمودار، شبیه سازی و برنامه نویسی به صورت دلخواه اشاره نمود.

کلمه Stata ترکیبی از دو کلمه Statistics و Data می‌باشد و تلفظ آن معمولا به شکل خاصی نمی‌باشد و به هر سه صورت (stay-ta), (sta-ta), (stah-ta) قابل تلفظ است. آخرین نسخه آن 12.0 می باشد.

لينک      نظرات ()      

معرفی نرم افزارهای آماری1 نويسنده: زهرا حرفتی - ٢۱ تیر ۱۳٩٢

 

 1- SPSS

IBM SPSS Statistics  نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. SPSS مخفف عبارت Sciences Statistical Package for the Social  به معنی بسته ی آماری برای علوم اجتماعی است. هر یک از نسخه های این نرم افزار امکانات جدیدی را در خود گنجانده است.اخرین نسخه آن 21 می باشد. از جمله مهمترین امکانات نسخه قبل (نسخه ۲۰) امکان انجام تحلیل ها بر اساس مناطق جغرافیایی بود. در واقع شما امکان ورود فایل های shapefile را به این نرم افزار دارید.


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

The International Year of Statistics- Statistics2013 نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٠ تیر ۱۳٩٢

International year of STATISTICS

لوگوی سال جهانی آمار

http://www.statistics2013.org

سال جهانی آمار

لينک      نظرات ()      

فروشگاه مجازی مرکز آمار ایران نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٠ تیر ۱۳٩٢

فروشگاه مجازی مرکز آمار ایران برای فروش محصولات به صورت اینترنتی حدود شش ماه قبل راه اندازی شد. هدف از ایـجاد فروشگاه مجازی در درگاه ملی آمار، صرفه جویی در زمان و هزینه کاربر است تا بتواند در فضای مجازی، محصولات دلخواه خود را که در قالب لوح فشرده، کتاب و نشریه عرضه می شود، به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری نموده و  نیازهای اطلاعاتی خود را تا حد زیادی رفع نماید.

کاربران می توانند با مراجعه به صفحه اصلی درگاه ملی آمار و از طریق گزینه فروشگاه مجازی یا از طریق منوی عمودی (پایگاه ها و سامانه ها) وارد فضای فروشگاه مجازی شده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهند. در صفحه اصلی فروشگاه، فایل راهنمای استفاده از فروشگاه و سفارش محصول موجود می باشد.

لينک      نظرات ()      

تعداد موارد زلزله در سال 1390 نويسنده: زهرا حرفتی - ۱۸ تیر ۱۳٩٢

در سال 1390 تعداد 245 مورد زلزله در کشور گزارش شده است که  جمعیت هلال احمر در آنها شرکت نموده است.

تعداد موارد زلزله در سال 1390

لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد