سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
نمودارهای آماری نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٢ شهریور ۱۳٩٢

 در بیشتر تحلیل ها و نوشته های علمی چون با اطلاعات و داده های عددی سر و کار داریم، استفاده از نمودارها یکی از ساده ترین و بهترین ابزار ها برای به تصویر کشیدن داده ها هستند . البته باید توجه داشت که انتخاب نمودار مناسب با نوع اطلاعات از اهمیت ویژه برخوردار است. ساده ترین نمودار ها می توانند اطلاعات را بصورت دقیق نمایش دهند(نمودارهای دایره ای و میله ای ای که در Excel ساخته می شوند قابل استفاده در تمامی اینفوگرافیک ها می باشند). یکی از عناصری که در طراحی گرافیک های اطلاع رسان و تصویر سازی داده ها کاربرد فراوانی دارند، نمودارهای دایره ای (Pie Chart) هستند. با استفاده از نرم افزار Adobe Illustrator می توان نمودار هایی با جذابیت بصری ایجاد کرد که این امکان از طریق  Chart Tool امکانپذیر است. 

لينک      نظرات ()      

کسب موفقیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان نويسنده: زهرا حرفتی - ٢۱ شهریور ۱۳٩٢
کسب موفقیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقه دانشجویی آمار کشور

به مناسبت سال جهانی آمار و در راستای برنامه ستاد جهانی سال آمار، چهاردهمین مسابقه دانشجویی آمار کشور توسط گروه آمار دانشگاه سیستان و بلوچستان و با همکاری انجمن آمار ایران، در حاشیه‌ نهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی برگزار شد.این مسابقه با حضور 10 تیم سه نفره از 10 دانشگاه کشور برگزار شد. 10 تیم‌ از دانشجویان مقطع کارشناسی رشته آمار دانشگاه‌های سراسر کشور و هر گروه متشکل از سه نفر به همراه یک نفر از اعضای هیات علمی به عنوان سرپرست در این دوره از رقابت‌ها شرکت کردند.

تیم دانشگاه یزد به سرپرستی رسول روزگار، دانشگاه زنجان به سرپرستی مهری جوانیان، دانشگاه تهران به سرپرستی سید مرتضی امینی، دانشگاه صنعتی اصفهان به سرپرستی کلکین نما، دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان به سرپرستی مالک فتحی زاده، دانشگاه علامه طباطبایی به سرپرستی محمدرضا صالحی راد و دانشگاه بیرجند با سرپرستی مجید رضایی از جمله مراکز آموزشی شرکت کننده در این رقابت‎ها بودند. 

گروه‌های آماری دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، شهید بهشتی و زنجان با کسب بهترین نمره تیمی در جایگاه اول تا سوم این دوره از رقابت قرار گرفتند.

لينک      نظرات ()      

انتشار خبرنامه شماره 78 انجمن آمار ایران نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٠ شهریور ۱۳٩٢

خبرنامه انجمن آمار ایران ، نشریه خبری این انجمن است که در پایان هر فصل منتشر می شود . هدف اصلی از انتشار خبرنامه، درج اخبار آماری ایران و جهان، آشنایی با بزرگان آمار و ایجاد ارتباط میان اعضای جامعه آماری با یکدیگر و نیز با انجمن آمار ایران است . در این راستا خبرنامه شماره 78 انجمن آمار ایران منتشر شده و از سایت این انجمن قابل دانلود و مطالعه است.

لينک      نظرات ()      

اینفوگرافیک نويسنده: زهرا حرفتی - ۱٩ شهریور ۱۳٩٢

لينک      نظرات ()      

تصویرسازی داده ها نويسنده: زهرا حرفتی - ۱۸ شهریور ۱۳٩٢
"اینفوگرافیک چیست؟"به بیانی ساده، اینفوگرافیک اطلاعات و داده هایی نامرتب است که ابتدا دسته بندی می شوند، در جای درست قرار می گیرند و به شکل جذاب تری به نمایش گذاشته می شوند. به بیانی دیگر اینفوگرافیک، اطلاعاتی است که در قالبی گرافیکی و جذاب به نمایش گذاشته می شوند.
تصویر سازی داده ها نمایش بصری داده ها و مقادیر اندازه گیری شده با استفاده از نقاط، خطوط، مختصات و انواع نمودار ها برای ارائه اطلاعات عددی و آماری است.اینفوگرافیک ها نمایش حقایق، وقایع و اعداد با استفاده از عناصر گرافیکی به منظور انتقال پیام به جذاب ترین و زیباترین شیوه ممکن است.
 
 
 
 
                       چرا اینفوگرافیک ها موثرند؟
لينک      نظرات ()      

گرانترین شهرهای کشور از لحاظ قیمت زمین نويسنده: زهرا حرفتی - ۱٦ شهریور ۱۳٩٢

میانگین قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا ساختمان کلنگی در نیمه دوم سال 1391 در سطح کشور برابر با   ششصدو بیست و چهار هزار تومان بوده است. همچنین گران ترین شهرها براین اساس عبارتند از تهران،اصفهان، قزوین، قم و اراک

قیمت زمین در سال 1391

لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد