سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
دانشجوی ایرانی برنده جایزه «واکیموتو» نويسنده: زهرا حرفتی - ۳ آبان ۱۳٩٢

دانشجوی دکتری آمار دانشگاه فردوسی مشهد برنده جایزه یادبود «واکیموتو» شد. علی دست برآورده، دانشجوی دکتری آمار دانشگاه فردوسی مشهد در دومین همایش آماردانان جوان از بخش‌­های جانبی پنجاه‌ و نهمین کنگره جهانی آمار در دانشگاه هنگ کنگ موفق به کسب این جایزه شد.

یکی از بخش­‌های این همایش، بخش دانشجویی یادبود واکیموتو (آماردان ژاپنی 1993-1936) بود که در آن شش مقاله دانشجویی ارسال شده توسط کمیته علمی همایش به عنوان مقالات برتر دانشجویی برگزیده شدند و به هر یک از این دانشجویان 20 دقیقه زمان برای ارائه مقاله به صورت سخنرانی تخصیص داده شد.

لينک      نظرات ()      

طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی نويسنده: زهرا حرفتی - ٢ آبان ۱۳٩٢

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : طرح از 20 مهر تا 20 آبان اجرا می شود.
علیرضا تابش گفت : شناخت ویژگی های واحدهای مسکونی روستایی،‌ ویژگی های عمومی روستاها ، تغییرات واحدهای مسکونی بهسازی شده ، ‌تفکیک ویژگی های آماری واحد های مسکونی روستایی بر حسب فضاهای زیستی و معیشتی ، ویژگی های فنی و تخصصی واحد های مسکونی روستایی ،ویژگی های اقتصادی ، اجتماعی و کالبدی روستا از اهداف این طرح است.این طرح برای سومین بار اجرا می شود و 8 هزار و 445 آبادی نمونه و 211 هزار و 684 واحد مسکونی نمونه آمارگیری خواهد شد.
نخستین مرحله از این طرح در سال 82 و مرحله دوم نیز در سال 87 در همه روستاهای کشور اجرا شد.


لينک      نظرات ()      

بزرگذاشت روز آمار و برنامه ریزی نويسنده: زهرا حرفتی - ۱ آبان ۱۳٩٢

همایش روز آمار و برنامه‌ریزی در سالن غدیر وزارت کشور با حضور جناب آقای دکتر نوبخت معاون مدیریت و برنامه ریزی رئیس جمهور و آقای دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی و آقای دکتر محمدزاده رئیس انجمن آمار ایران برگزار شد. در این همایش که در روز 30 مهر برگزار شد دکتر آذر رئیس مرکز آمار ایران ضمن گرامی داشت این روز اظهار داشت: مرکز آمار ایران مرجع رسمی تهیه، تولید، اعلام و انتشار آمارهای رسمی کشور محسوب میشود و تلاش ما بر این است که آمارهای اصیل و صحیح را برای مقامات و برنامه‌ریزان کشور تولید کنیم.در این همایش که با حضور گسترده فعالان عرصه آماری سراسر کشور و کارکنان مرکز آمار ایران برگزار شد از سامانه سیجاد رونمایی و از برترین های آماری تجلیل شد. این مراسم انعکاس گسترده ای در اخبار صدا و سیما و سایر رسانه ها داشت.

   
     
     
     
لينک      نظرات ()      

اول آبان روز آمار و برنامه ریزی گرامی باد نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٩ مهر ۱۳٩٢

لينک      نظرات ()      

مقاله نویسی برای سال جهانی آمار نويسنده: زهرا حرفتی - ٢۸ مهر ۱۳٩٢

ستاد ملی سال جهانی آمار در راستای فعالیت های خود برای بزرگداشت این سال فراخوان مقاله منتشر کرده است. در این فراخوان از اساتید و دانشجویان و پژوهشگران خواسته شده تا مقالات خود را طوری بنویسند که برای افراد غیر آماری و افراد عادی جامعه قابل استفاده باشد. آخرین تاریخ برای ارسال مقالات 5 آبان 1392 می باشد. ارسال مقالات از طریق ایمیل stat2013@srtc.ac.ir امکانپذیر است.

اطلاعات بیشتر

 

لينک      نظرات ()      

آمار در زندگی روزمره (10) نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٧ مهر ۱۳٩٢

 مطالعه لیست خرید در ماههای مختلف و توجه به مقدار مصرف مواد خریداری شده و افزایش قیمت ها کاری است آماری که در اکثر خانوارها روی می دهد.

لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد