سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات نويسنده: زهرا حرفتی - ۱٢ آذر ۱۳٩۳

سازمان فناوری اطلاعات ایران، رتبه بندی جهانی در سال 2014 را براساس شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و براساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات منتشر کرد؛

 این اطلاعات در سمپوزیوم بین المللی نشانگرهای فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور دبیرکل جدید (WTIS2014) اتحادیه جهانی مخابرات و سانو رئیس ITU-D و مجری پروژه نظام پایش شاخص های ICT کشور به نمایندگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و نمایندگان 166 کشور جهان اعلام شد. در این گزارش از کشور دانمارک به عنوان رتبه اول توسعه ICT و از کشور کره­ جنوبی به عنوان کشوری که در چندین دوره متوالی رتبه ممتاز را کسب کرده بود، تقدیر شد.

                        دانمارک، کشور نخست در توسعه ICT

در بخش ارزیابی کشور ها از منظر معیار ارزیابی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات IDI از بین 166 کشور 3 رتبه اول توسعه یافته ترین کشورها به ترتیب به دانمارک، کره جنوبی و سوئد با امتیاز 8.87 و 8.86 و 8.67 از سقف 10 امتیاز تعلق دارد .
30 کشور اول در این رتبه بندی، کشورهایی از اروپا و کشورهایی با درآمد بالا مانند استرالیا، بحرین، کانادا، ژاپن، چین، نیوزلند، سنگاپور و ایالات متحده هستند.

 ایران و جایگاه 94 در جهان و 15 در منطقه

ایران نیز در این ارزیابی با سه پله صعود در رتبه 94 با امتیاز 4.29 قرار گرفت که نسبت به امتیاز سال گذشته در مجموع 0.27 افزایش امتیاز داشته و رتبه 15 را در میان 29 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه و در رقابت با کشور هایی مثل کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و چین به خود اختصاص داده است.

منبع: ایرنا ( تاریخ:93/9/11)

لينک      نظرات ()      

میانگین هزینه های خوراکی و دخانی نويسنده: زهرا حرفتی - ۱۱ آذر ۱۳٩۳

 

منبع: درگاه ملی آمار، بخش سری های زمانی

لينک      نظرات ()      

درامد کل سالانه خانوارهای ایرانی نويسنده: زهرا حرفتی - ۱٠ آذر ۱۳٩۳

منبع: درگاه ملی آمار، بخش سری های زمانی

لينک      نظرات ()      

ضریب نفوذ تلفن همراه نويسنده: زهرا حرفتی - ٩ آذر ۱۳٩۳

ضریب نفوذ تلفن همراه: تعداد کاربران تلفن همراه به ازای 100 نفر جمعیت

منبع: درگاه ملی آمارلينک      نظرات ()      

تعداد سالن های سینما در کشور نويسنده: زهرا حرفتی - ٩ آذر ۱۳٩۳

بررسی تعداد سالن های سینما در کشور از سال 1348 تا 1391 بیانگر کاهش تعداد سالن در کشور می باشد. منبع: درگاه ملی آمار بخش سری های زمانی

لينک      نظرات ()      

استانداردهای آماری نويسنده: زهرا حرفتی - ۸ آذر ۱۳٩۳

استاندارد طرح‌های آمارگیری مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است که در راستای رفع ناهماهنگی‌ها در فرایند اجرای طرح‌های آماری میان سازمان‌های تولید کننده آمار، افزایش دقت آمارهای تولیدی، مقایسه‌پذیری و ایجاد انسجام در نظام تولید آمارهای کشور و ارزیابی کیفیت آن‌ها تدوین شده است. این استانداردها، الگویی یکسان در اختیار تولید کنندکان قرار می‌دهد تا با استفاده از آن بدانند چه فعالیتی را به چه صورت انجام دهند. مرکز آمار ایران نیز بنا به وظیفه قانونی خود در بند «و» از ماده 3 قانون، تهیه و تدوین و بازنگری استاندارد طرح‌های آمارگیری و سایر استانداردهای مورد استفاده در فعالیت‌های آماری را در برنامه کاری خود قرار داده و استانداردها را در موضوعات و ابعاد مختلف تدوین و ارائه نموده است.

 برای مشاهده نشریات مرتبط با استانداردهای آماری در سایت مرکز آمار ایران کلیک نمایید.
استانداردهای طرح های آمارگیری- اصول کلی
استاندارد طرح های آمارگیری-ارزیابی،کنترل وبهبود مداوم کیفیت
استانداردهای طرح آمارگیری برای استفاده در نظام آماری کشور
لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد