سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر می‌کنند؟ نويسنده: زهرا حرفتی - ٢ خرداد ۱۳٩٤

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: ترکیه پربازدیدکننده‌ترین مقصد ایرانی‌ها در بین سایر کشورها در سال 2013 بوده است.

به گزارش ایسنا، این مرکز با استناد به سالنامه آماری سازمان جهانی جهانگردی، وضعیت گردشگری خروجی ایران را در فاصله سال‌های 2009 تا 2013 بررسی و مقاصد پربازدید مسافران ایرانی را مشخص کرده است. براساس این گزارش پس از کشور ترکیه که در سال 2013، یک میلیون و 196 هزار و 482 ایرانی به آن سفر کردند، عراق دومین مقصد پربازدید ایرانی‌ها بوده است.

در سال 2013 حدود 787 هزار و 195 ایرانی به عراق سفر کردند که به طور قطع اشتیاق ایرانی‌ها برای سفر به عتبات عالیات عراق در اربعین و عاشورا و تاسوعا در تعیین این جایگاه نقش موثری داشته است. البته روند آماری سفر ایرانی‌ها به عراق در فاصله‌ی سال‌های 2009 تا 2013، منفی و با کاهش همراه بوده و یقینا شرایط امنیتی عراق در شکل‌گیری این روند بی‌تاثیر نبوده است. سال 2012 حدود 989 هزار و 787 نفر به این کشور سفر کردند، درحالیکه یک سال قبل از آن (2011) یک میلیون و 430 هزار و 908 نفر از ایران به عراق رفته بودند.

گزارش سازمان جهانی جهانگردی نشان می‌دهد ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از ترکیه و عراق، مقاصد پرطرفدار ایرانی‌ها برای سفر بوده‌اند. در سال 2013 حدود 146 هزار و 184 ایرانی به ارمنستان و 143 هزار و 579 ایرانی به جمهوری آذربایجان سفر کردند.

منبع: عصر ایران

لينک      نظرات ()      

نشریات جدید مرکز آمار نويسنده: زهرا حرفتی - ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٤

در سال جدید نشریات زیر در  درگاه ملی آمار منتشر شده اند:  

برای مشاهده روی نشریات کلیک نمایید. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

لينک      نظرات ()      

آمارگیری مبدا-مقصد ناوگان جاده‌ای نويسنده: زهرا حرفتی - ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٤

طرح آمارگیری مبدا-مقصد حمل و نقل جاده‌ای با هدف توسعه راه‌ها و برنامه‌ریزی نوین حمل و نقل با حضور ۸ هزار نفر آمارگیراز 16 تا 20 اردیبهشت ماه انجام می شود.

این مطلب را شهرام آدم‌نژاد معاون سازمان راهداری در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: سیستم حمل و نقل جاده‌ای به دلایل زیاد پر طرفدار است که در این باره می‌توان به انعطاف بالا، خدمات زیاد و محدودیت کم در این مدل حمل و نقلی اشاره کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل بروز ترافیک در بسیاری از جاده‌های کشور در ایام تعطیلات، مشکلاتی روانی اجتماعی و اقتصادی برای مردم رخ می‌دهد که باید هوشمندانه این ترافیک رصد شده و این مورد نیازمند اطلاعات دقیق است.

معاون سازمان راهداری با تاکید بر اینکه لازم است تغییراتی در گزاره‌های حمل و نقل نظیر زمان سفر و مسیر اعمال شود، گفت: از ساعت 6 صبح روز آینده یکی از بزرگترین طرح‌های آمارگیری جاده‌ای کشور به نام طرح آمارگیری مبدا-مقصد حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی نگهداری و توسعه راه‌ها مبتنی بر قطب‌های تولید و جذب سفر از فعالیتهای هدف‌گذاری شده در این طرح است.


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد