سال 2013 ميلادي براي بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدير از سهم علوم آماري در توسعه‌ي جوامع، سال جهاني آمار نامگذاري شده است.  
پروفايل من
تماس با من

کلمات کليدي وبلاگ
آرشيو وبلاگ
سال جهانی آمار نويسنده: زهرا حرفتی - ٢ امرداد ۱۳٩٢

سال ۲۰۱۳ برای بزرگداشت علم آمار در سراسر جهان و تقدیر از سهم علوم آماری در توسعه‌ی جوامع، سال جهانی آمار نام گرفته است. بیش از ۱۴۰۰ سازمان و نهاد بین‌المللی دست‌اندرکار آمار از این موضوع حمایت کرده‌اند.در این سال از همه‌ی دولت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها در سراسر دنیا خواسته شده به‌منظور نشان دادن اهمیت علم آمار و کاربردهای آن در گستره‌های علمی، کار و کسب، حکومت، رسانه‌ها، سیاست‌گذاری و جامعه، فعالیت‌هایی را انجام دهند و آن‌ها را در وب‌گاه بزرگداشت سال جهانی آمار به‌نشانی http://www.statistics2013.org ارائه نمایند. تا کنون بیش از ۲۰۳۵ سازمان در ۱۲۴ کشور مشارکت خود را در بزرگداشت سال جهانی آمار از طریق وب‌گاه آن اعلام کرده‌اند. به‌تمامی مدیران گروه‌ها و سازمان‌های آماری کشور‌ها توصیه شده تا با ورود به این وب‌گاه و ارائه‌ی فعالیت‌های خود در آن، در بزرگداشت سال جهانی آمار مشارکت داشته باشند.


اهداف کلی این سال‌ عبارت‌اند از:

  • افزایش آگاهی جامعه در رابطه با قدرت و میزان نفوذ آمار در جنبه‌های مختلف اجتماعی
  • آموزش و توسعه‌ی فکری افراد جامعه به‌خصوص جوانان در زمینه‌ی سواد آماری با نگاه حرفه‌ای
  • ارتقای خلاقیت و توسعه در علوم آمار و احتمالات

در ایران نیز وب‌گاه سال جهانی آمار به‌نشانی http://stat2013.srtc.ac.ir راه‌اندازی شده و در دسترس عموم قرار گرفته است تا علاقه‌مندان بتوانند ضمن اطلاع از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که در سراسر ایران در این سال به وقوع خواهد پیوست، برنامه‌ها و اخبار خود را نیز به اطلاع عموم مردم برسانند.

از تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها درخواست می‌شود تا برنامه‌های داخلی خود را در خصوص بزرگداشت این سال به‌منظور انتشار در ویژه‌نامه‌‌ و وب‌گاه سال جهانی آمار به رایانامه‌ی دبیرخانه‌ی ستاد به‌نشانی stat2013@srtc.ac.ir ارسال نمایند.

لينک      نظرات ()      

مطالب اخير
لينکهاي مفيد