آمارگیری مبدا-مقصد ناوگان جاده‌ای

معاون سازمان راهداری  بیان کرد: برنامه‌ریزی حمل و نقل، شناخت ظرفیتها، شناخت ترددهای یک‌سرخالی، برنامه‌ریزی ارتقاء بهره‌وری و برنامه‌ریزی ایمنی حمل و نقل از اهداف این طرح است.

آدم‌نژاد گفت: این پروژه در 800 نقطه ایستگاهی جاده‌های کشور اجرا می‌شود و 400 محور را پوشش می‌دهد؛ 7 هزار نفر آمارگیر مستقیم و یک هزار نفر همکاران پلیس راه و سازمان راهداری در این طرح شرکت کرده‌اند.

معاون سازمان راهداری گفت: نحوه پراکنش این افراد در سطح جاده‌ها شامل 22 درصد کنار پاسگاه‌ها، 15 درصد در مجتمع‌های خدماتی رفاهی، 27 درصد در پمپ بنزین‌های بین راهی، 4 درصد در عوارضی‌ها و بقیه در نقاط مختلف جاده‌ای است.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی، در این 4 روز لازم بود یک روز تعطیل نیز باشد و تعطیلی خاص و رفتارهای غیرمعمول حمل و نقل را نداشته باشیم.

آدم‌نژاد اظهارداشت: در این طرح 3 نوع فرم پرسشگری برای ناوگان سواری شخصی، ناوگان باری عمومی و ناوگان مسافری عمومی داریم ضمن آنکه یک فرم تردد شمار هم برای همه خودروها ثبت می‌شود.

وی درباره نوع سوالات این طرح بیان کرد: جنسیت مسافران، سن، مدت‌زمان سفر، مشخصات سفر، تعداد سرنشینان، مبدا و مقصد، هدف سفر و از این قبیل اطلاعاتی است که از مسافران اخذ می‌شود.

معاون سازمان راهداری  تاکید کرد: این اطلاعات صرفاً برای برنامه‌ریزی حمل و نقل و توسعه راه‌های کشور استفاده می‌شود، هیچ اجباری برای مسافران وجود ندارد اما از مردم می‌خواهیم با پاسخ‌های دقیق ما را در این طرح ملی یاری کنند.

وی با بیان اینکه تکمیل این فرم فقط حدود 5 دقیقه زمان می‌برد، گفت: خروجی‌های این پروژه سال‌ها مورد استفاده سالنامه‌های آماری قرار می‌گیرد.

آدم‌نژاد یادآور شد: در این طرح بزرگ ملی جمعیت هلال احمر، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، وزارت کشور، مرکز آمار ایران، نیروی انتظامی و وزارت راه و شهرسازی فعالیت می‌کنند.

منبع: عصر خودرو

/ 0 نظر / 44 بازدید